Aizmirstiet prātā: pētījums atklāj, ka joga ir saistīta ar satricinošu narcismu

Anonim

Vai garīgums ir tikai narcisma kods? Gadiem ilgi mēs domājām, ka esam ciniski bārstnieki, kas viltīgi liek cilvēkiem, kas izsauc reliģisku pieredzi. Un jā: mēs bijām (joprojām ir!) Greizsirdīgi par jogu "necaurlaidīgiem abs un tonētiem zābaciņiem. Bet arī: mūsu kritika ir pamatota! Vienkārši lūgt zinātni.

Joga ir 90 minūšu atvērtā acs meditācija, kas māca jums, ka sevis ir ilūzija. Jo labāk jūs to saprotat, jo vairāk jūs esat apgaismots. Teorētiski šī ir pilnīgi ne-egoistiska un skaista ideoloģija.

Tomēr nesenais pētījums tieši to pretrunā, atklājot, ka mūsdienu meditācijas un jogas prakse var patiešām palielināt jūsu ego. Sauthemptonas universitāte (kas publicēja savus konstatējumus Psiholoģijas zinātņu žurnālā ), veica 93 jogas skolēnus un novērtēja viņu pašnoturības sajūtu 15 nedēļu laikā.

Vispirms viņi novērtēja dalībnieku uztveri par pašpilnveidošanu, uzdodot jautājumu, kā viņi salīdzina vidējo joga studentu savā klasē. Tad viņiem bija jāveic tests, kas atklāja pamatā esošās narcistiska tendences (piemēram, dalībniekiem bija jānovērtē, cik dziļi frāzes, piemēram, "man būs labi pazīstama par labajiem darbiem, ko esmu izdarījis", uz tiem attiecas). Visbeidzot, kā ziņoja Quartz, viņi veica pašvērtējuma skalu, kurā jautāja dalībniekiem, vai viņi piekrīt apgalvojumiem, piemēram: "Pašlaik man ir augsta pašcieņa."

"Kad skolēni tika novērtēti stundā pēc viņu joga klases, viņi, ievērojot visus trīs pasākumus, ievērojami paaugstināja sevis uzlabošanos nekā iepriekšējos 24 stundu laikā (kvarcs)."

Līdzīgi rezultāti tika iegūti no brīvprātīgo grupas, kas praktizēja meditāciju. Kas liek domāt par jautājumu: vai dalībnieki darīja šos "ego-quietening" pasākumus par nepareizu, vai arī Buddha bija dīvains vecais melis?

Pirmais šķiet visticamāk. Patiesībā, daudzas akadēmiķu izteiktās teorijas, ka rietumu skolotāji budismā, "nespēj praktizēt acīs uz pašaizliedzību, kam vajadzētu raksturot šo centienu mērķus" ( kvarca ). Lai gan joga un meditācija sākotnēji bija domāti kā ego nomierinoši līdzekļi, daudzi jaunpievērstošie praktizētāji to kā galveno mērķi veic pašpilnveidošanās.

Kas ir pietiekami taisnīgi. Bet kā norādīja Andrew Hampson no Bad Yogi Retreats; jūs nevarat saņemt savu apgaismību un ēst arī to. Arī: tikai tāpēc, ka joga liek jums justies labi par sevi, tas nenozīmē, ka tas padara jūs par sevi pašu.

"Tas, kā es mācu, un veids, kā es praktizē, ir par to, ka esi" reāls ", un esmu pretenciozs vai augstprātīgs par pozām, ko jūs varat darīt labi."

"Un es stingri ticu, ka ikviens, kas cenšas panākt veselīgu mugurkaulu un klusu prātu, garīgi virzās pareizajā virzienā, " viņš teica.

"Sakot, ka tikai viena patiesa jogas versija ir tāpat kā sakot, ka ir tikai viens īsts mūzikas veids."

"Apakšējā līnija ir tad, ja jūs uzmanīgi pārvietojat savu ķermeni, apzināti elpojot, tad jūs praktizējat jogu. Tas ir viss pietrūkst! Joga jeb vārds vai stils nav svarīgs, cik jūtīga vai slikta joga nav svarīga. Svarīga ir arī apzinīga elpošana un uzmanīga kustība ", viņš teica.

Interesanti Raksti

Kā saģērbties kā japāņu jūrnieks

Russell Westbrook pazudīs tavu sievu ar visdārgāko skrituļslāņa apģērbu

Candice Swanepoel x Gilles Bensimon Par Maxim

Skatīt šī gada Wildlife Photography Awards balvu ieguvējus