Gym Addiction iezīmes, kas nodrošinās jums lielāku kaitējumu nekā guvumi

Anonim

Vai tu vispār cel? Protams, jūs darāt. Varbūt pat uz vietu, kur jūsu ķermenis izplūst.

Treniņu atkarība ir arvien lielāka problēma vīriešu vidū mūsdienu estētiskās kultūras virzienā. 2012. gada pētījumā tika uzsvērts, ka 0, 5% no pasaules iedzīvotājiem cieta no tā. Iespējams, tas nešķiet daudz, taču, ņemot vērā pašreizējo pārmērīgas veselības tendenču vidi, kas izceļ pasauli, šis skaitlis, bez šaubām, ir palielinājis savu pēdu.

Piespiežot ierobežojumus fitnesa spektra otrajā galā, ir svarīgi redzēt skaidras un bīstamas pazīmes, kas varētu norādīt uz atkarības lietošanu. Mēs runājām ar ekspertiem, lai identificētu indikatora zīmes un to, kā to izturēties.

Kā zināt, ka esat atkarīgs

Kontroles freakiem vajadzētu pievērst uzmanību tagad. Ir ļoti acīmredzamas pazīmes, ka esat atkarīgi no svara celšanas saskaņā ar Dr Clive Jones, kurš ir Queensland Bond University universitātes profesors sporta un fiziskās aktivitātes psiholoģijā.

"Ja jūs neredzat trauksmi, tas ir liels, " viņš saka.

"Uzbudinājums. Uzbudināmība Jūtos vainīgs. Nevar būt pārtraukums vai redzēt atveseļošanās nozīmīgumu ir tikai intrapersonāla lieta. Starppersonu daļa ir vieta, kur tas sāk ietekmēt jūsu attiecības; kur pavadīt laiku sporta zālē ir svarīgāka nekā pavadīt laiku kopā ar citiem cilvēkiem. "

Konkrētāk, Mark Griffiths "Exercise Addiction Inventory" izklāsta fitnesa atkarības galvenās uzvedības iezīmes, jo:

Izšķirtspēja

Vingrinājumi kļūst par vissvarīgāko aktivitāti atkarības dzīvē, pilnīgi dominējot viņu domāšanā, emocijās un uzvedībā

Modi modifikācija

Exercise rada garastāvokļa izmaiņas, piemēram, stimulējot augstumus vai garīgo nejutību vai aizbēgt

Tolerance

Lai sasniegtu vēlamos rezultātus, narkomāniem nepieciešams palielināt aktivitātes apjomu

Izņemšanas simptomi

Vingrinājumu samazināšana vai pārtraukšana izraisa diskomfortu, aizkaitināmību, drebuļus un citus klasiskus abstinences simptomus

Konflikts

Vingrinājuma obsesija rada konfliktu narkomānu attiecībās, jo tā sāk ieņemt prioritāti pār citiem darba, ģimenes un personiskajiem pienākumiem

Recidīvs

Vingrošanas atkarīgie var reaģēt uz trigeriem, atgriežoties pie tāda paša darbības modeļa, pat pēc ilga normāla laika

Uzsākot regulāro fitnesa procedūru, ievērojiet minētos galvenos rādītājus. Ja jūs atklājat, ka kļūst pārāk apsēstošs, izmantojot stingrus treniņu plānus, enerģijas uzņemšanu, kaloriju skaitīšanu un svēršanu vairākas reizes dienā, tad turiet savu galvu pārbaudē - tas var novest jūs uz ļoti bīstamu ceļu.

Psiholoģiskie efekti

Ja sievietes bieži asociējas ar ideālu ķermeņa tēlu ar anoreksiju, vīriešiem ir tendence vairāk atslābināties uz ķermeņa dysmorphia - garīgo traucējumu, kas saistīts ar domāšanas veidu, ka paša izskats ir nopietni kļūdains un prasa ārkārtas pasākumus, lai to uzlabotu.

Lieta, pārmērīgs fitnesa vai kultūrisms, lai panāktu perfektu ķermeņa uzbūvi. Dr Džonss skaidro, ka šīs psiholoģiskās sekas bieži vien var parādīties dažos līmeņos.

"Attieksme var būt saistīta ar ķermeņa tēlu un sevis izjūtu. Tāpēc tas var būt simptomātisks zemas pašcieņas ziņā vai nejūtot sevi ar sevi. "

"Ir arī atkarība no dabas ķermeņa ķīmiskām vielām, kas tiek ražotas tādās apmācībās kā endorfīni."

"Tas ir justies labs ķīmiskais, tāpēc tas var būt labs veids, kā tikt galā ar stresu. Vingrinājumi ir labs garīgās veselības labā, tas ir tikai tad, kad tas kļūst par atkarību, ka tam ir negatīvas sekas. "

Tātad, kādi bojājumi to var izdarīt jūsu ķermenī?

Kas Gym Addiction Vai Jūsu Body

Profesors Aarons Coutts specializējas sporta un fiziskās sagatavotības zinātnē Sidnejas Tehnoloģiskajā universitātē. Viņš apgalvo, ka šie endorfīni bieži tiek dēvēti par "laimīgiem hormoniem", ar kuriem cilvēki agrāk var saņemt atkarību.

Fitnesa atkarība visbiežāk ietekmē tos, kuri uzsāk ilgstošas ​​izturības treniņu, taču profesors Coutts brīdina, ka trenažieru atkarība var būt arī reāla iespēja.

"Tas var notikt, ja sporta nodarbības ir ļoti grūti divas reizes dienā ikdienā, bez atgūšanas, " skaidro viņš.

Precīzāk tas var notikt ar ārkārtējas pretestības apmācību vai izturības treniņu. Nav noteikts laiks, kāds personai jātērē sporta zālē, pirms tiek uzskatīts par atkarību, lai gan tas ir visai relatīvs.

"Tas ir ne tikai laiks pavadīts sporta, tas ir mērķi, " saka Coutts.

"Ja kāds sacenšas par notikumu, tad šim pasākumam ir jāpiedalās noteiktā laika periodā, pretējā gadījumā jūs varētu radīt sev kaitējumu."

Diemžēl nav iespējams ievietot objektīvu skaitli par laika posmu.

"Jums būs sportistu apmācība divas reizes dienā, no rīta un naktī pie baseina, bet viņi nav atkarīgi. Bet jums var būt kāds treniņš reizi dienā daudz mazāk laika, un viņi parādās atkarības pazīmes. "

Atteikšanās ziņa tomēr ir vienkārša. Tie, kuriem visvairāk apdraud atkarība no sporta nodarbībām, ir vīrieši, kuri veic lielu fizisko aktivitāšu apjomu, neatbilstot tiem ar piemērotu uzturu un atveseļošanos.

Profesors Coutts izklāsta ietekmi uz ķermeņa četrām galvenajām jomām:

  • Fiziskās izmaiņas: ķermenis cieš no nepietiekamas atgūšanās, lai atbilstu fiziskajam spriedumam, ko jūs sniedzat.
  • Metabolisms: ekstremālos apstākļos, disfunkcija uz ķermeņa metabolismu un tā, kā tā regulē degvielu.
  • Hormonālie regulējumi: hormoni regulē ķermeņa pielāgošanos stimuliem. Pārtrenēšanas prakse var ietekmēt šo hormonu normālu un veselīgu izdalīšanos organismā. Tas savukārt noved pie zemāka testosterona un lielāku stresa hormonu.
  • Imūnās sistēmas: Immune sistēma var kļūt slikti regulēta pārtērijas dēļ. Tas noved pie zema aizsardzības pret vīrusiem un patogēnu nozīmē, ka jūs slimojat biežāk.
  • Muskuļu masa: veselīga apmācība var izraisīt zemākas ķermeņa tauku, bet pārmērīgs līmenis radīs muskuļu masas zudumu atkarībā no fiziskās aktivitātes veida. Tas potenciāli var kļūt par galēju traucējumu.

Kā to novērst

Nebūdama burvju tablete, kad tiek novērsta vingrojuma atkarība un pārtēriņš. Profesors Coutts tomēr atzīmē, ka kritiskās lietas ir vienkāršas lietas attiecībā uz ārstēšanu.

Pareiza ogļhidrātu ieplūde ir būtiska

Ogļhidrāti ir uzreiz pieejamais degvielas avots. Fitnesa tendences šobrīd atbalsta zemu carb diets, bet ogļhidrāti ir būtiska degviela, lai izmantotu.

"Ja jūs nesmēķējat ogļhidrātus un veicat daudz, jums būs zema enerģija, kas novedīs pie sliktas veiktspējas un palielinātām slimībām - un tas ir pārtērijas mehānisms."

Mainiet savu domāšanu

Džonss, kurš specializējas sporta psiholoģijā, saka, ka garīgā līmenī tas vienmēr ir vērsts uz apmācību pārdomu un uzvedības modificēšanu.

"Novērst atkarību sākas ar uzvedību, " viņš saka.

"Pārtrauciet un pāris nedēļas, lai pierādītu, ka neesat atkarīgi. Kad jūs dodaties brīvdienās un meklējat vietu, kur palikt, neapspriežiet visas sporta zāles ap vietējo teritoriju. Tas ir uzvedības jautājums. "

Stresa vadīšana

Emocionālajā priekšā tas viss ir par jūsu prāta mācīšanu, lai pozitīvi pārvaldītu stresu.

"Vingrinājums ir viens no veidiem, kā tikt galā ar stresu, bet citiem veidiem ir tikpat svarīgi, " viņš saka.

"Psiholoģiskā lieta ir tikai pārliecinieties, ka jūsu izjūta par vērtību un vērtību nav atkarīga no tā, cik laba sešu iepakojumu esat ieguvuši."

Zini savus mērķus

Tāpat ir laba ideja būt reālistiskam attiecībā uz ķermeņa vēlmēm, kuras tiek meklētas, lai sasniegtu savus fitnesa mērķus.

Konkurējošie ķermeņa celtnieki, kuriem ir sabalansēta kārtība un kuri nav atkarīgi, būs pīķu sezonas un treniņu periodi.

"Tas nozīmē, ka viņu ķermenis nebūs pastāvīgi apdullināts un nežēlīgs, " saka Džonss.

"Ir neveselīgi veidot ķermeni tādā formā, kāds tiek attēlots plašsaziņas līdzekļos kā perfekta ķermeņa forma, tas faktiski ir diezgan neveselīgs."

Bottom Line

Labs meklējamais ķermenis ne vienmēr nozīmē veselīgu ķermeni.

"Veselība par ķermeni ir saistīta ar bioķīmiju un sirdsdarbību. Mūsu uztvere par "veselīgu" ir kaut kas, kas mums jāpārvērtē, "piebilst Džonss.

Vispiemērotākais veids, kā pārbaudīt savu fitnesa trauksmes līmeni?

"Roku ārā, baudiet saldējumu katru reizi, lai pierādītu sev, ka neesat atkarīgi."

Interesanti Raksti

Iedvesmošanas rokasgrāmata: 50 veidi, kā valkāt melnu uzvalku

Kā kleita, lai ieskāstu, kad tu esi prom no svētkiem

Vislabāk saģērbtie vīrieši no nedēļas feat. $ AP Rocky, Jeremy Renner un Lewis Hamilton

Nedaudz pirmdienas prieka ar Neave Bozorgi