Kā nokļūt manā darbā: Formula One vadītājs Fernando Alonso

Anonim

Laipni lūdzam D'Marge jaunajā sērijā " Kā nokļūt manā darbā " - pasaules intriģējošāko vīriešu svētkos ar pasaules stilīgākajām darbavietām. Katrā intervijā mēs lūgsim sarežģītus jautājumus, lai jūs zināt, vai jums ir vai nav kāds, kas nepieciešams, lai to samazinātu ikviena cilvēka sapņu karjerā.

Fernando Alonso ir cilvēks, kuram nav nepieciešams ieviest. 34 gadus vecais spānis, kas ir divreizējais Formula One pasaules čempions, ir bijis zvaigžņu karjeras sacensības, kas ir viens no pasaulē visstraujāk augošajiem automobiļiem motorsportā. Tomēr lielākā daļa nezina, kā viņš nonāk ekstravagantajā sportā, upurus un to, kas vajadzīgs, lai gadu pa gadiem paliktu lauka galā. Mēs apsēdāmies ar Alonso Melburnā, lai atklātu Chandon McLaren-Honda partnerību.

"Formula One prasa dzīvību."

Nekļūdieties, ceļš uz Formula One krāšņumu ir grūts ceļojums. Daudzi jauni bērni, kas to sapņojuši, reti sastopas ar regulārām nedēļas nogales kartītēm, kurās sākas ikviens profesionāls autovadītājs. Tas ir saistīts ar sākotnējām investīciju izmaksām sportā ar sponsoru nulles palīdzību. Padomā iegādāties dārgas go-karts, riepas, degvielu un vispārēju tehnisko apkopi, un jūs jau no kabatas, pirms jūs pat hit trasē.

Par Fernando Alonso viņš saka laimīgu pārtraukumu un piedzimst ar talantu un apņēmību, kas jums dos samaksu vadītāja sēdeklis.

"Tas ir vairāk vai mazāk garš ceļojums, " viņš saka. "Jūs sākat no go-karts un lietas parasti plūst no (motorsport) ģimenes aizraušanās, un pēc tam tā kļūst par realitāti, kad jūs ierodaties vienā sēdvietā un visās pārējās kategorijās."

"Šī ir kaislība, ka mums visiem ir zināms talants, ka mēs, iespējams, ir piedzimuši un pēc tam no tīra centības, jo Formula One prasa dzīvību."

Talants un uzticība nesamaksās rēķinus gadiem, kamēr sports turpinās. Agrāk sportā talantīgi jaunie autovadītāji ir vai nu izpētīti, vai arī jāpierāda sev mazākas komandas, pirms viņiem tiek dota iespēja palikt aiz riteņa. Fernando Alonso, šis neparastā darba process tika panākts ar lielu veiksmi.

"Man bija ļoti laimīgs būt godīgam, " viņš atceras.

"Man nebija resursu, man nebija liela uzņēmuma vai kāda cita atbalsta, tāpēc es paļāvos uz komandas uzticību man. Tas noticis no ļoti jauna vecuma, kad es biju iespēja doties brīvi, lai sāktu Eiropas un pasaules čempionātus. Un pat beigās man bija ļoti maza alga go-karts. "

Tas pats veiksme galu galā sekos Alonso citās jaunākās sacīkšu kategorijās, pirms viņš spēlē lielo laiku Formulā 1.

"Es teiktu, ka tas, iespējams, ir sarežģītāks nekā tas, ko cilvēki redz ārā."

"Citās kategorijās un Formulā man vienmēr ir bijušas ļoti laimīgas visas komandas un to sponsoru atbalsts; Man nekad nevajag maksāt kaut ko vai dīvaini nolīgumi, "viņš saka.

Ņemot vērā to, ka budžetu iegūšana un uzturēšana šajās dienās nav tik liela prioritāte kā Alonso, nākamais jautājums, kas ir jēgpilns, kad vēlas kļūt par Formula One vadītāju, ir vērsts uz apmaksājamo darba laiku. Ja jūs kādreiz esat domājuši par to, kāda veida stundas Formula 1 vadītājiem pull tad brīnums ne vairāk.

"Es teiktu, ka tas, iespējams, ir sarežģītāks nekā tas, ko cilvēki redz ārā, " saka Alonso.

"Tā kā acīmredzot viņi tikai redzēs svētdienas pēcpusdienā pašu sacensību. Mēs strādājam pilnu uzticību 365 dienas gadā, un mums vispirms ir daudz jāapmāca un fiziski un garīgi jāpiedalās sportā. "

"Un tad ir citas saistības, piemēram, mārketinga aktivitātes, rūpnīcas dienas, kurās mēs sagatavojam sacensības simulatorā, un pēc tam nedēļas nogalēs mēs ieradīsies no trešdienas līdz svētdienas pēcpusdienai, kur tā ir sacensības un sabiedriskā lieta, kurā notiek daudz."

Alonso pārtrauc dažas sekundes.

"Tas nekas. Tā ir mūsu dzīve, un mēs esam pieraduši to darīt. Bet es domāju, ka disciplīna un profesionālais līmenis ir kļuvis par sportu, un tam ir vajadzīga pilnīga attieksme. "

Cilvēkam, kas stāsta mums, ka viņa pirmais autoceļš bija vecs Renault Megane, ir pārsteidzoši redzēt, cik lielā mērā Alonso ir pārvietojies pa rindām, lai 2016. gadā kļūtu par veterānu pasaulē ātrākajā sporta veidošanā. Formulā 1 aprindās pastāv stigmatizācija ar kuru vadītājiem, kas sasnieguši trīsdesmit gadu vecumu, tiek rūpīgi pārbaudīts, vai viņi joprojām var vadīt transportlīdzekli un sasniegt maksimālo ātrumu.

Fernando Alonso uzskata, ka tas ir dusmīgs.

"Es domāju, ka tas ir par talantu. Daži cilvēki ir gatavāk jaunā vecumā. (Ir) cilvēki, kuri ir 30 gadus veci un varbūt viņiem nav ātruma, bet viņiem var būt daudz gadu aizraušanās. Tāpēc es nedomāju, ka vecuma lieta ir problēma. "

"Tas ir taisnība, nesen Formula One ir devies uz vairākiem jauniem puišiem, un sportisti ir ieradušies jaunāki vadītāji, un viņi jau ir sagatavojuši un ir ļoti veltīgi, tāpēc es nedomāju, ka tā būs problēma nākotnē."

Lielākajai daļai braucot ar ātrumu 300 km / h dienā var izklausīties jautri, taču ir daudz iesaistīto risku, kas raksturo lielāko daļu Formulas 1 draiveru lielo atalgojumu. Pirms Alonso saskārās ar savu gandrīz nāves pieredzi Melburnas pirmajā fāzē 2016 Formula One, mēs ārkārtīgi uzdodam jautājumu cilvēkam: kāds bija viņa draņķīgais moments aiz riteņa?

"Iespējams, ka dažas slapjas sacīkstes, kurām nepieciešama pārliecība, lai vadītu automašīnu. Redzamība ir ļoti maza aiz automašīnas ar izsmidzinātāju no ūdens un riepām. Daži no tiem nav biedējoši, taču, ievērojot 300 km / h ātrumu un briesmas, mēs ievērojam daudz cieņu pret ātrumu un neredzam neko vairāk kā 10 metrus priekšā no jums. Tas ir diezgan slikta sajūta, un, iespējams, ir draņķīgākais moments. "

Ja pēc visa šī un jūs joprojām esat pārliecināts, ka jūs vēlaties riskēt savu dzīvi, lai iet sacīkšu katru otro nedēļas nogali, lidojot ar personīgo lidmašīnu, tad Alonso jums ir zināmi padomi par jums.

"Mēģiniet izbaudīt sportu un aktivitātes. Ir daudz jaunu bērnu un cilvēki, kuri sapņo iekļūt Formulā 1 vai citās lietās dzīvē. Ja viņiem to nepatīk kādā brīdī, ir grūti turpināt iet un upurēt to, kas jums vajadzīgs, lai sekotu tavam sapnim. "

"Mēģiniet neuztvert to pārāk profesionāli sākumā, it īpaši go-kartēs un visās kategorijās. Mēģiniet jautri, tas ir labākais padoms. Es redzu, ka daudzi vecāki rada lielu spiedienu ļoti jaunā vecumā, kurā bērniem ir jānodrošina, un viņiem jākļūst par čempionu. Tas ilgtermiņā kļūs neiespējams. "

Interesanti Raksti

Paziņojums Blazers, lai aktivizētu nākamo notikumu

LCM 1. diena: Topman atver Modes nedēļu ar sprādzienu

2000 dolāru vērtībā jūs pārveidosiet 45 gadu veco programmatūras inženieri

12 sievietes, kuras jūsu draudzene neapstiprinās jums, sekojot Instagram - 6. daļai